Dietetyk z pasji do prostych rozwiązań

 

Cześć! Nazywam się Małgorzata Skupińska, mieszkam i pracuję jako dietetyk w Płocku. Jestem dyplomowanym dietetykiem i biotechnologiem. Pomagam głównie kobietom zmienić swoją sylwetkę, poprawić zdrowie i samopoczucie dzięki właściwemu odżywianiu. Moje propozycje przepisów są proste i dostosowane do Twoich preferencji żywieniowych.

DLACZEGO ZAWÓD DIETETYCZKI?

 

Ponieważ przez kilka długich lat cierpiałam na problemy związane z pracą układu pokarmowego i brakiem skutecznej pomocy ze strony lekarzy. Pomimo nasilających się objawów i dyskomfortu utrudniającego codzienne funkcjonowanie otrzymywałam diagnozę, że tak naprawdę jestem zdrowa. Wyłącznie tylko dlatego, że jestem uparta i nie lubię pozostawiać pytań bez odpowiedzi oraz zawsze chcę poznać zależność przyczynowo-skutkową, zaczęłam interesować się tematem żywienia i zasadami funkcjonowania organizmu ludzkiego, aby znaleźć przyczynę swoich problemów.

Teraz wiem, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość i wytrwałość. Pomimo potknięć, nie należy się poddawać!

 

Choruję na IBS i endometriozę, ale przywróciłam sobie dawny komfort życia. Mój brzuch znów jest płaski i co najważniejsze nie boli! Naprawdę lubię jeść i dlatego tym większa moja radość, że na nowo mogę cieszyć się smakami potraw!

Posiadam szeroką wiedzę w zakresie fizjologii i patofizjologii organizmu człowieka, diagnostyki laboratoryjnej oraz zasad zdrowego odżywiania. I dlatego właśnie od dłuższego czasu mogłam już efektywnie łączyć pracę dietetyka i technika usług kosmetycznych w Instytucie Kosmetologii Maddalena w Płocku. Ponadto mogę stosować zasadę odżywiania integralnego, uwzględniając przy tym szereg czynników, wpływających na Twój stan zdrowia i Twoje samopoczucie. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach, webinarach i warsztatach o najnowsze doniesienia naukowe z zakresu zasad odżywiania, chorób klinicznych i ich dietoterapii oraz wpływu czynników cywilizacyjnych na ludzki organizm.

 

 MOJA MISJA

 

Pragnę dzielić się z innymi swoją wiedzą i pasją w zakresie dietetyki oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Szczególnie zależy mi na szerzeniu wiedzy i zwiększaniu świadomości na temat zdrowia i wpływu jedzenia na jego stan. Stacjonarnie można ze mną spotkać się w Płocku gdzie mam gabinet dietetyczny.  Dietetyka w kontekście dbania o siebie to już nie tylko zawartość Twojej lodówki i talerza. To również cała „otoczka” Twojego stylu życia.

Uważam, że aby dieta mogła być w pełni skuteczna najczęściej powinna być dopasowana indywidualnie, smaczna i w miarę możliwości łatwa i szybka w przygotowaniu.

OD CZEGO ZACZYNAMY?

Układając indywidualny plan żywieniowy zawsze na początek zlecam Ci realizację podstawowych badań, uwzględniam Twój obecny stan zdrowia, towarzyszące jemu objawy, preferencje smakowe oraz dominujący styl życia. Nie jestem zwolenniczką wprowadzania rewolucji żywieniowej, zdecydowanie wolę spokojniejszą drogę ewolucji i z perspektywy czasu ten schemat  w mojej praktyce gabinetowej w Płocku i we współpracach online sprawdza się najlepiej. Bowiem właśnie prowadzi do trwałych zmian z zakresu zachowań żywieniowych.

CO JESZCZE MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ JAKO DIETETYK?

Zajmuję się interpretacją wyników badań krwi, opracowywaniem indywidualnych planów żywieniowych, uczę jak wybierać dobre produkty podczas zakupów w markecie oraz prowadzę dietoterapię chorób klinicznych. Pokazuję jak zmieniać nawyki żywieniowe na stałe, pomagam zrozumieć zasadę zdrowego stylu życia.  Współpracuję również z rodzicami oraz z placówkami, pragnącymi kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, m.in.: organizowałam warsztaty dotyczące odżywiania młodego sportowca dla Akademii Wisły Płock oraz miałam przyjemność kilku współprac indywidualnych z zawodnikami Wisły II Płock z bardzo dobrymi wynikami.

JAK PRACUJĘ DIETETYK?

· zacznijmy od podstaw – diagnostyka – bez dobrych fundamentów nie zbudujesz trwałej konstrukcji
· to proste rozwiązania mają SENS – nie poddasz się po tygodniu
· to małe sukcesy prowadzą Cię do dużego celu – przeprowadzimy proces trwałej ewolucji a nie szybkiej rewolucji w Twoim życiu
· porażka to część Twojego procesu przemiany –wyciągnij wnioski i daj sobie szasnę zacząć ze mną od nowa
· słucham Ciebie – Twój organizm to mądra konstrukcja i często daje Ci feedback, który sama skutecznie ignorujesz
· jesteś jedyna w swoim rodzaju – to co działa na innych wcale nie musi działać na Ciebie
· w diecie jest miejsce na wszystko – tak jak w życiu, tylko z umiarem

Zapraszam!

Mój facebook

Mój instagram

        

Podziel się