Dietetyk z pasji do prostych rozwiązań

Cześć! Nazywam się Małgorzata Skupińska, mieszkam i pracuję w Płocku. Jestem dyplomowanym dietetykiem i biotechnologiem. Jednocześnie interesując się branżą beauty uzyskałam również kwalifikację w zawodzie technika usług kosmetycznych.

DLACZEGO ZAWÓD DIETETYKA?

Jako swoją ścieżkę zawodową wybrałam dietetykę, ponieważ przez kilka długich lat cierpiałam na problemy związane z pracą układu pokarmowego i tak naprawdę brakiem skutecznej pomocy ze strony lekarzy. Pomimo nasilających się objawów i dyskomfortu utrudniającego codzienne funkcjonowanie otrzymywałam diagnozę, że tak naprawdę jestem zdrowa. Wyłącznie tylko dlatego, że jestem uparta i nie lubię pozostawiać pytań bez odpowiedzi oraz zawsze chcę poznać zależność przczynowo-skutkową, zaczęłam interesować się tematem żywienia i zasadami funkcjonowania organizmu ludzkiego, aby znaleźć przyczynę swoich problemów.

JESTEM ZBIERACZEM ZAWODÓW

Tak naprawdę dzięki temu, że jestem „zbieraczem zawodów” posiadam szeroką wiedzę w zakresie fizjologii i patofizjologii organizmu człowieka, diagnostyki laboratoryjnej oraz zasad zdrowego odżywiania. I dlatego właśnie od dłuższego czasu mogłam już efektywnie łączyć pracę dietetyka i technika usług kosmetycznych w Instytucie Kosmetologii Maddalena w Płocku. Ponadto  mogę stosować zasadę odżywiania integralnego, uwzględniając przy tym szereg czynników, wpływających na Twój stan zdrowia i Twoje samopoczucie.

NAUKA W DIETETYCE

Dietetyka to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach, webinarach i warsztatach o najnowsze doniesienia naukowe z zakresu zasad odżywiania, chorób klinicznych i ich dietoterapii oraz wpływu czynników cywilizacyjnych na ludzki organizm.

WSPÓŁPRACA INDYWIDUALNA

W swojej praktyce w gabinecie stacjonarnym w Płocku oraz podczas konsultacji online opieram się na specjalistycznej literaturze i publikacjach naukowych oraz na już zdobytym doświadczeniu. Podczas Naszej współpracy zależy mi na Twojej edukacji w zakresie prawidłowego sposobu odżywiania oraz w szczególności na permanentnej zmianie Twoich nawyków żywieniowych.

OD CZEGO ZACZYNAMY?

Układając indywidualny plan żywieniowy zawsze na początek zlecam Ci realizację podstawowych badań, uwzględniam Twój obecny stan zdrowia, towarzyszące jemu objawy, preferencje smakowe oraz dominujący styl życia. Nie jestem zwolenniczką wprowadzania rewolucji żywieniowej, zdecydowanie wolę spokojniejszą drogę ewolucji i z perspektywy czasu ten schemat  w mojej praktyce gabinetowej w Płocku i we współpracach online sprawdza się najlepiej, ponieważ właśnie prowadzi do trwałych zmian z zakresu zachowań żywieniowych.

ZAKRES DZIAŁAŃ

Zajmuję się interpretacją wyników badań krwi, opracowywaniem indywidualnych planów żywieniowych, uczę jak wybierać dobre produkty podczas zakupów w markecie oraz prowadzę dietoterapie chorób klinicznych. Pokazuję jak zmieniać nawyki żywieniowe na stałe, pomagam zrozumieć zasadę zdrowego stylu życia.  Współpracuję również z rodzicami oraz z placówkami, pragnącymi kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, m.in.: organizowałam warsztaty dotyczące odżywiania młodego sportowca dla Akademii Wisły Płock oraz miałam przyjemność kilku współprac indywidualnych z zawodnikami Wisły II Płock

MOJA MISJA

Pragnę dzielić się z innymi swoją wiedzą i pasją w zakresie dietetyki oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Szczególnie zależy mi na szerzeniu wiedzy i zwiększaniu świadomości na temat zdrowia i wpływu jedzenia na jego stan w moim rodzinnym mieście Płocku. Dietetyka w kontekście dbania o siebie to już nie tylko zawartość Twojej lodówki i talerza. To również cała „otoczka” Twojego stylu życia.

Uważam, że aby dieta mogła być w pełni skuteczna najczęściej powinna być dopasowana indywidualnie, ale również powinna być smaczna, w miarę możliwości łatwa i szybka w realizacji.

Chcę zaszczepiać przekonanie, że zdrowe nawyki żywieniowe i zrównoważony styl życia niesie za sobą ogromne korzyści na wielu płaszczyznach i tak naprawdę zero strat.

KONSULTACJE STACJONARNE W PŁOCKU I OKOLICACH ORAZ WSPÓŁPRACA ONLINE

Jeśli masz problem zdrowotno – dietetyczny, serdecznie zapraszam Cię do konsultacji.

Wizyty stacjonarne realizuję w gabinecie stacjonarnym w Płocku i jego okolicach – z możliwością dojazdu do Ciebie, a jeśli nie mieszkasz w pobliżu Płocka, zachęcam Cię do konsultacji online.

Postaram się znaleźć dla Ciebie rozwiązanie uszyte na miarę. Ponieważ sukcesem jest balans, pomogę osiągnąć Ci równowagę.

Na START przekazuję Ci kilka prostych, szybkich i niestety nudnych zasad:

  • zacznij od podstaw – diagnostyka – bez dobrych fundamentów nie zbudujesz trwałej konstrukcji
  • to proste rozwiązania mają SENS – nie poddasz się po tygodniu
  • to małe sukcesy prowadzą Cię do dużego celu – przeprowadź proces trwałej ewolucji a nie szybkiej rewolucji w swoim życiu
  • porażka to część Twojego procesu przemiany – przyjmij na klatę i wyciągnij wnioski
  • słuchaj siebie – Twój organizm to mądra konstrukcja i często daje Ci feedback, który najczęściej skutecznie ignorujesz
  • jesteś jedyna, jedyny w w swoim rodzaju – to co działa na innych wcale nie musi działać na Ciebie
  • w diecie jest miejsce na wszystko – tak jak w życiu tylko z umiarem

Czekam na Ciebie w gabinecie, w Płocku oraz w mediach społecznościowych na FB facebook.com/mdietuczymyjesc i IG https://www.instagram.com/mdiet.uczymyjesc/

Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on skype
Share on tumblr
Share on email